„Vogue” w Ogóle budzi emocje

Historyczny 14 lutego 2018r

Płeć piękna w Polsce wcale nie myśli o czerwonych serduszkach, romantycznych kolacjach czy naręczach róż. Rumieniec na twarzach Pań wywołuje tylko jedno słowo;

„VOGUE”

Długo czekaliśmy na polską edycję „biblii mody”.

Po pojawieniu się pierwszego numeru spektrum krytyki w internecie jest tak szerokie, iż można by pomyśleć, że 90% polskiego społeczeństwa to wybitni specjaliści od redakcji pism modowych.

Pierwszy numer wzbudził kontrowersje, u wielu wywołał konsternację, no bo coś się nam nie zgadza…

Nie znam się na redagowaniu pism o modzie, ale mogę wypowiedzieć się w kwestii naszego Vogue’a, który zakrawa trochę o pismo satyryczne

dygresja;

Z polskiej edycji dowiadujemy się m.in. że mamy doskonały polski kawior. W sam raz jako „omasta” do tych ziemniaków i … bigosu, który Nam wybitny fotograf zafundował. Ja się uśmiałam. Poważni krytycy chyba nie mieli tyle poczucia humoru.

Ja rozumiem, że jak nas widzą tak nas piszą, ale redakcja wie też doskonale, że jak nas piszą tak nas widzą. Pojawia się zatem pytanie: jaki cel przyświecał szanownej redakcji? (Droga Redakcjo, nie jesteśmy Rosyjską prowincją z ostentacyjną twierdzą w centrum. A nasza historia nie zaczęła się skokami przez płotki).

Może następnym razem warto będzie, dla kolejnego gościa, zatrudnić profesjonalnego przewodnika? Kogoś kto dobrze zna i potrafi docenić piękno swojego kraju? Obawiam się, iż nasz angielski turysta będąc pod opieką przewodników z redakcji, zamiast np. kolii z bursztynów, jako pamiątkę z Polski, przywiózł ze sobą do domu Matrioszkę.

sedno;

Vogue to pismo obrazkowe.

Intrygujące sesje zdjęciowe, fantastyczne kampanie reklamowe i dobrze wyselekcjonowane zdjęcia z najlepszych światowych pokazów mody! To jest Vogue jakiego pragniemy. Przecież chyba stać nas już na Vogue’a wolnego od manifestacji politycznych i prób manipulacji opinią społeczną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s