LEN W WIELKIM MIEŚCIE

Wszyscy wiemy, że latem najlepiej jest nosić naturalne materiały. Delikatne bawełny, jedwabie i lny.

Ten sezon zdecydowanie należy do LNU!

Co mnie osobiście bardzo cieszy. Bo ten gorący trend sezonu spowodował, że ubrania z lnu dostępne są niemal w każdej sieciówce. Bywały bowiem lata, że o lniane ubrania było naprawdę ciężko.

Dlaczego warto zainwestować w len?

Ubrania z lnu są bardzo wytrzymałe i długowieczne. Wytrzymałość nici lnianej jest dwa razy wyższa niż nici z bawełny a nawet trzy razy wyższa niż wełny! Kupując lnianą odzież warto zatem postawić na klasyczne kroje i kolory. Będziemy się wtedy cieszyć nimi naprawdę długie sezony.

FOT.PRACOWNIA FASON LEN W ŁODZI 2018 (2)
sukienka;LENOUI paski;AGGI buty;MIUMMASH bransoletki;COLLARME

W dużych miastach jeszcze inne właściwości lnu mają ogromne znaczenie;

Czy wiedziałaś/eś że;

-W czasie upałów ubrany w len człowiek ma temperaturę skóry niższą nawet o 3 ° / 4 ° C niż ten odziany w inne rodzaje tkanin?

-Tkaniny lniane działają jak filtr chroniąc przed średnio agresywną chemią i pyłem ale przede wszystkim doskonale chroni przed promieniowaniem słonecznym

-Lniany materiał w chwycie jest zawsze chłodny i przy tym jest wysoce  higroskopijny (to znaczy, że jest w stanie bardzo szybko wchłonąć wilgoć, może wchłonąć nawet do 20% swojej masy pozostając suchym – woda paruje z lnu bardzo szybko)

-Len ma doskonałe właściwości higieniczne jest odporny na grzyby i bakterie, może stanowić skuteczną barierę dla wielu chorób. Ponadto jest antyalergiczny a nawet może wykazywać właściwości lecznicze w stosunku do niektórych chorób skóry.

-Tkaniny lniane z czasem tylko szlachetnieją (częściej prane nabierają miękkości) i starzeją się z klasą. Nawet znoszona odzież lniana wygląda stylowo i charakternie.

-Przy ogromnej modzie na produkty personalizowane len jest tkaniną, która naturalnie personalizuje się sama. Dostosowując się do naszych proporcji (powstają unikatowe zagniecenia np w łokciach, nawet jeśli koleżanka ubierze tą samą sukienkę obie będziecie w niej wyglądać inaczej, bo na obu inaczej się ułoży) Tkanina dostosowuję się również do stylu naszego życia, nabierając jedynego w swym rodzaju indywidualnego sznytu.

-Tkaniny lniane pozwalają również na bardzo efektowne modowe wykroje i konstrukcje

Kiedyś usłyszałam piękne zdanie od znajomego leciwego krawca;

„Len jest może nie żywą ale bardzo inteligentną tkaniną, która najpierw doskonale współpracuje z krawcem a potem z człowiekiem, który ją nosi”

FOT.PRACOWNIA FASON LEN W ŁODZI 2018 5.jpg

Jeśli interesuje Cię len od polskich projektantów zaglądnij tutaj

A jeśli chciałabyś zobaczyć inną lnianą stylizację w wyjątkowej Łódzkiej scenerii, koniecznie zaglądnij tutaj

 

 

 

 

 

 

 

Jedna myśl na temat “LEN W WIELKIM MIEŚCIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s