Szafa minimalna – co się przyda?

Ubrania nas wyrażają i to jest prawda, ale przecież nie zmieniamy ciągle języka jakim mówimy, by opowiedzieć o tym kim jesteśmy!

Jeśli chcesz przejść ze mną przez proces budowania szafy minimalnej zapraszam! Ten cykl tworzę z myślą o Tobie 🙂

Czy to będzie coś kosztowało?

Hymmm… trochę cierpliwości, dobrej energii i zapału do działania.

Jak długo to będzie trwało?

To zależy tylko od Ciebie, to sprawa niezwykle indywidualna. Możesz to zrobić w kilka godzin w wolnym dniu albo spokojnie przeznaczać na kolejne kroki kilkanaście minut dziennie.

Poza tym nie jest powiedziane, że raz zbudowana szafa minimalna będzie służyć Ci do końca życia. Cechą najważniejszą szaf minimalnych jest idealne dopasowanie do Ciebie i Twojego stylu życia tu i teraz. Więc jeśli coś w Twoim życiu się zmieni, zmiany może wymagać również Twoja szafa. Ale bez obaw jeśli już raz przejdziesz ten proces, bez trudu będziesz go powtarzać gdy tylko znów zaistnieje potrzeba zmiany. I nie będzie Ci się wydawać już skomplikowany. Minimalna szafa jest prosta sama w sobie, jak i w jej tworzeniu.

Co powinnaś przygotować?

Jest jedna rzecz, którą warto w tym procesie mieć cały czas na podorędziu… stojący wieszak garderobiany na ubrania

(ja pracuję na tych najprostszych z ikei; tanie,proste i niezawodne – są nieocenioną pomocą w czasie projektowania szaf minimalnych)

Chodzi o to by do budowania swojej idealnej minimalnej szafy w procesie jej powstawania, nie używać samej szafy 😉 W szafie zostawiasz ubrania, które masz i które chwilowo będą po prostu okrywać Twą nagość 😉 z Szafy w całym procesie będziesz stopniowo wyciągać swoje ubrania i robić z nimi porządek tj; albo trafią do Twojej minimalnej garderoby, albo do kosza dla potrzebujących albo do kosza na śmieci. Tymczasem to co zawiśnie na wieszaku będziesz bacznie obserwować, dowieszać, odwieszać, przekładać…;)

W pewnym momencie ten wieszak ułoży się sam i będziesz mieć pełną świadomość co jest w nim idealne, czego brakuje a na co nie ma w nim już miejsca. Jeśli więc okaże się że cokolwiek będziesz potrzebowała dokupić do swojej szafy minimalnej, będzie to absolutnie świadomy zakup.

Jestem pewna, że szafa minimalna przyniesie Ci wiele radości i pozwoli lepiej zrozumieć siebie, będzie wspomagać Twój rozwój i wspierać Twoją codzienność. To co zaczynamy?

Jeśli zamierzasz wziąć udział w tym kursie, będzie mi miło jeśli zostawisz komentarz pod tym tekstem. Chętnie przejdę ten proces razem z Tobą. Jeśli masz jakieś pytania czy uwagi również pisz śmiało!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s