Ubrania bazowe – Krok 1

Ubraniowa baza jest rdzeniem Twojego stylu, który określa charakter Twojej szafy. Jeśli chcesz ją zbudować w oparciu o system szafy minimalnej dobra baza to najważniejsza część tego systemu. Należy jej zatem poświęcić odpowiednio dużo uwagi. I mieć świadomość, że powstawanie takiego rdzenia to proces i może on zająć trochę czasu, czasu który jednak warto mu poświęcić.

O co chodzi w dobrej bazie?

Po prostu o praktyczność produktu. Ale o taką praktyczność, która sprawdzi się u Ciebie. Bo nie jest prawdą, że baza będzie dla każdego taka sama. Wiele zależy bowiem od Twojego stylu życia, często też pracy i Twojego charakteru. By Twoja baza ubraniowa idealnie wspierała Twój styl musi być dostosowana do Ciebie i Twojego życia w 100%. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy.

Porady w stylu kup trencz, jeansy i biały t-shirt to chwytliwe slogany z rynkowych czasopism i książek o stylu…. Czytałaś ich już tysiąc? A w Twojej szafie i głowie nadal panuje bałagan? Cóż, to tylko świadczy o tym, że uniwersalne porady dotyczące stylu się nie sprawdzają.

Ja mam na celu rozbudzić w Tobie świadomość własnego stylu i potrzeb. Tak jak powoli akceptujemy swoje ciała w różnych wymiarach i wieku. Tak powoli powinniśmy uczyć się akceptować swój styl i jego potrzeby, bez porównywania się do innych, a przede wszystkim bez tępego naśladownictwa. Nie powinnaś katować się czyimś stylem, który możesz cenić, który może Ci się podobać…jednak jest stylem osoby która wygląda i żyje inaczej niż Ty. To się nigdy nie sprawdzi… Twój styl powinien być Twoją drugą skórą.

Twoja baza powinna być zatem przede wszystkim naprawdę TWOJA!

Od czego zatem zacząć?

Jeśli kazałabym Ci dziś wyciągnąć z szafy tylko trzy rzeczy, które spełniają wszystkie poniższe warunki;

-nosisz je bardzo często

-mogłyby z Tobą zostać już do końca życia

-sprawiają Ci radość

To co by to było?

Te trzy rzeczy to dla Ciebie bardzo ważna wskazówka, podstawa do określenia Twojego stylu i priorytetów jakimi on się rządzi. Podstawa do stworzenia indywidualnej, dopasowanej do Ciebie bazy. Ale jeszcze nie baza!

Jeśli chcesz przejść ze mną przez proces budowania szafy minimalnej

Wyjmij te trzy rzeczy z szafy, powieś je na wieszaku, przyglądnij się im dobrze i na kartce papieru zapisz dlaczego nosisz je często, dlaczego chciałabyś żeby już zawsze z tobą były i co jest w nich takiego,co sprawia że czujesz radość gdy je nosisz.

Podpowiem Ci, że odpowiedzi na te pytania są naprawdę różne od koloru,fasonu,rodzaju tkaniny, przez print, przeznaczenie, reakcję osób postronnych po kompletnie odjechane skojarzenia, wyobrażenia czy nawet wspomnienia.

To pozwoli Ci zrozumieć jakie cechy powinny posiadać rzeczy w Twojej szafie. Koniecznie zapisz te cechy na kartce!

W zależności od tego jakiego typu rzeczy wyciągnęłaś albo będą stanowiły cześć Twojej bazy albo całej szafy. W każdym razie, określą jej charakter.

Jeśli najczęściej chodzisz w jeansach bo są dla Ciebie najwygodniejsze, praktyczne, sprawdzają się w pracy i w domu oraz świetnie się w nich czujesz, naprawdę nie potrzebujesz mieć w szafie MUSTHAVE’ów w postaci ołówkowej spódnicy tylko dlatego, że tak pisało w poradniku vogue’a 😉

Brawo! Masz za sobą właśnie pierwszy krok w kierunku zbudowania idealnej minimalnej szafy! Określiłaś jej charakter -> nadałaś kierunek zmianom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s